Miltä seuran uusi kisapaita pitäisi näyttää?

Haemme paitaehdoituksia jäsenistöltä.

Esiehdot:

  • Paita tulee olemaan tekninen lyhythihainen (pitkähihainen voidaan suunnitella sen pohjalta seuraavaksi), ilman kaulusta ja raglan leikkauksella.
  • Selässä pitää olla HOOD logo (logo saa olla myös muualla, mutta selkä pakollinen).
  • Väreissä pitää näkyä seuran värit oranssi ja vihreä.

Paidan voi suunnitella joko perinteisellä printillä tai koko paidan kattavalla digiprintillä. Mikäli printti on suunniteltu mustalle paidalle pitää se voida muuntaa valkoiselle ja toisin päin. Vihreää paitaa ei saa luotettavasti joten vihreäpohjaiset ovat automaattisesti digiprint paitoja. Alla on muutama esimerkki mahdollisista paidoista. Antakaa luovuutenne kukkia. Ehdotukset voi lähettää Reenalle osoitteeseen reena@hood-espoo.fi

Äänestys alkaa kuun lopussa.