Talkooväkeä kaivataan! Tuulimäen taustatalkoot järjestetään ensi lauantaina 29.11. klo 13 alkaen. Halliin uusitaan nyt täysin uudet solumuoviset taustamateriaalit, tällä päästään eroon pölyämisongelmasta. Talkoisiin menee arviolta suurin osa vuorosta, mutta jos porukkaa on tarpeeksi paikalla niin yleensä on jonkin aikaa ehtinyt vuoron päätteeksi harjoitella, kunhan kaikki on valmista. Mitä enemmän porukkaa sitä rennommat talkoot!

Seura tarjoaa talkooevästä. Suosittelemme pitkähihaisia paitoja pölyävän materiaalin takia, seuran puolesta tarjolla hengityssuojaimia. Tehokkaita akkuvääntimiä ja muita työkaluja, sekä tikkaita, saa tuoda (kysy lisää tarpeista Jaakolta).

Vanhat poistuvat haltex-materiaalit heitetään kaikki pois. Käyttökelpoista materiaalia voivat seuran jäsenet viedä talkoiden yhteydessä omaan käyttöön. Materiaali on kuljetettava pois autohallin kautta talkoiden aikana! (Jos olet kiinnostunut, ota yhteys Jaakkoon)