Alkeisvuorot ovat siirtyneet ulos 18.5. alkaen. Vuorot ovat Ruskeasuon jousiammuntaradalla.

Alkeisvuorojen aikataulu kesäkauden aikana:

  • 18.5. – 4.6. keskiviikkoisin kello 18-20 ja lauantaisin kello 11-13
  • 6.6. alkaen maanantaisin ja torstaisin kello 18-20
  • halliin siirrytään jälleen syyskuussa, tarkempi ajankohta tiedotetaan myöhemmin

Jäsenet voivat lainata alkeisjousia Ruskeasuolla myös muulloinkin, varsinkin 6.6. alkaen radalla on toimintaa käytännössä lähes joka arkipäivä. Muinakin aikoina saattaa kentällä olla avainhenkilöitä, näistä kannattaa kysyä joko suoraan seuran aktiiveilta/ohjaajilta taikka seuran facebook-sivujen kautta.

Huom. hallivuorot ovat loppuneet. Poikkeuksena ovat maanantai kello 16-18, keskiviikko kello 16-18 ja torstai kello 15-17, jotka jatkuvat junioriryhmien arkivuorojen vuoksi 2.6. asti. Tämän jälkeen nämäkin siirtyvät ulos.