Seuran jäsenyys vuodelle 2021 tulisi ostaa Suomisportista 31.1.2021 mennessä.

Jäsenmaksun suorittaminen on edellytys seuran edustamiselle kilpailuissa sekä seuran palvelujen, kuten hallivuorojen ja ratojen käyttämiselle. Alkavan vuoden jäsenmaksu erääntyy edellisen vuoden jäsenille 31 tammikuuta, jonka jälkeen jäsen ei ole oikeutettu seuran palveluihin ennen jäsenmaksun suorittamista.

Ohjeet ovat täällä:

https://hood-espoo.fi/jasenyys/6544-2/

Jäsenmaksun suorittaneille seuran edustajat antavat Tuulimäessä tai Oittaalla kankaisen seuran merkin tositteeksi jäsenyydestä ja merkki tulisi olla näkyvillä seuran ampumaratoja käytettäessä.

Huom! Suomisport ei suoraan tue ePassilla, Smartumilla tai Edenredillä maksamista. Niiden mobiilisovelluksilla jäsenmaksun maksaminen onnistuu seuraavasti:

ePassi:
Rekisteröidy ensin Suomisportiin (jos et ole sitä aiemmin tehnyt). Seuraavaksi maksa ePassin mobiilisovelluksella saajalle ”Jousiammuntaseura Robin Hood ry” jäsenmaksutuote ”Jäsenmaksu (+kulut)”. Jos saldosi ei riitä, täydennä se etukäteen tililtäsi. Lopuksi lähetä 8-numeroinen Suomisportin sportti-id ja maksukuitti sähköpostilla rahastonhoitajalle osoitteeseen
:rahastonhoitaja@hood-espoo.fi

Smartum:
Rekisteröidy ensin Suomisportiin (jos et ole sitä aiemmin tehnyt). Seuraavaksi maksa Smartumpay-mobiilisovelluksella saajalle ”Robin Hood ry” jäsenmaksu syöttämällä summa-kenttään jäsenmaksun suuruus ja valitsemalla ”Maksa liikunta”. Komissiokulujen vuoksi jäsenmaksun suuruus tätä kautta on 104€. Jos saldosi ei riitä kattamaan koko summaa, maksa erotus tilisiirtona tilille FI78 5721 1520 2798 99 ja laita viestikenttään: ”Etunimi Sukunimi – jäsenmaksuosuus”. Lopuksi lähetä 8-numeroinen Suomisportin sportti-id ja maksukuitti sähköpostilla rahastonhoitajalle osoitteeseen:
rahastonhoitaja@hood-espoo.fi

Edenred:
Rekisteröidy ensin Suomisportiin (jos et ole sitä aiemmin tehnyt). Seuraavaksi maksa MyEdenred-mobiilisovelluksella saajalle ”Robin Hood ry” jäsenmaksu syöttämällä summa-kenttään jäsenmaksun suuruus ja valitsemalla ”Vahvista maksu”. Komissiokulujen vuoksi jäsenmaksun suuruus tätä kautta on 104€. Jos saldosi ei riitä kattamaan koko summaa, maksa erotus tilisiirtona tilille FI78 5721 1520 2798 99 ja laita viestikenttään: ”Etunimi Sukunimi – jäsenmaksuosuus”. Lopuksi lähetä 8-numeroinen Suomisportin sportti-id ja maksukuitti sähköpostilla rahastonhoitajalle osoitteeseen:
rahastonhoitaja@hood-espoo.fi

Huom! Suomisport ei suoraan tue ePassilla maksamista. Jäsenmaksun maksaminen ePassilla onnistuu kuitenkin seuraavasti:
Rekisteröidy ensin Suomisportiin (jos et ole sitä aiemmin tehnyt). Seuraavaksi maksa jäsenmaksutuote (”Jäsenmaksu (+kulut)”) erikseen ePassin mobiilisovelluksella saajalle ”Jousiammuntaseura Robin Hood ry”. Lopuksi lähetä 8-numeroinen Suomisportin sportti-id ja maksukuitti sähköpostilla rahastonhoitajalle osoitteeseen: rahastonhoitaja@hood-espoo.fi

———————————————————————————-

Club membership for year 2021 should be purchased from Suomisport latest 31st of January, 2021. Valid membership is a prerequisite for club benefits like use of shooting ranges. Also competing requires valid membership and license. After membership fee due date 31st of January a member is not entitled to use club benefits before the membership fee is paid.

Instructions are here:

https://hood-espoo.fi/jasenyys/6544-2/

Club representatives will provide a club badge in Tuulimäki or Oittaa to those who have paid the membership fee and the badge should be carried when using shooting ranges.

Note! Suomisport does not directly support payments with ePassi, Smartum or Edenred. However, payment of the membership with their mobile application is possible the following way:

ePassi:

First register to Suomisport (if you have not done so yet). Then using ePassi mobile application pay to ”Jousiammuntaseura Robin Hood ry” the membership fee ”Jäsenmaksu (+kulut)”. If your balance in Epassi is not enough for the payment, please top up it in advance. Finally send the 8 digit sportti-id and payment receipt via email to Treasurer: rahastonhoitaja@hood-espoo.fi

Smartum:

First register to Suomisport (if you have not done so yet). Then using SmartumPay mobile application pay to ”Robin Hood ry” the membership fee and commission fee 104€ by typing in the sum into the sum field and by submitting the payment. In case your Smartum balance is not sufficient, please wire the remaining amount directly to Hood account FI78 5721 1520 2798 99 with the note ”FirstName Lastname – membership fee part”.  Finally send the 8 digit sportti-id and payment receipt via email to Treasurer: rahastonhoitaja@hood-espoo.fi

Edenred:

First register to Suomisport (if you have not done so yet). Then using MyEdenred mobile application pay to ”Robin Hood ry” the membership fee and commission fee 104€ by typing in the sum into the sum field and by submitting the payment. In case your Edenred balance is not sufficient, please wire the remaining amount directly to Hood account FI78 5721 1520 2798 99 with the note ”FirstName Lastname – membership fee part”.  Finally send the 8 digit sportti-id and payment receipt via email to Treasurer: rahastonhoitaja@hood-espoo.fi